Нега на лице: Креми за лице PDF Испечати Е-пошта

ImageЕХИНАЦЕА – Protection:
Заштитна крема со продолжено антибиотско делување против воспалителни процеси на кожата како: егзем,изгореници,чиреви, акни или ранички. Делува противоспалително,антибактериски и антибиотички.Го отстранува вишокот маснотија, чисти и негува.

 ImageНОЌНИЧЕ - Antiage:
Содржи уште екстракт на алое и бадем. За кратко време ја подобрува цврстината и еластичноста на кожата. Ги отстранува борите и го успорува процесот на стареење.

 

 

 

ImageКАНТАРИОН – Hypericy
За сува, испукана и оштетена кожа. Против акни, чиреви, исприштеност, иритација, црвенило, нафрланост, а особено изгореници. Помага при ранички кои крварат. Природна заштита е од сонце.

 ImageНЕВЕН - Regenerative
За сите типови кожа. Штити и регенерира. Спречува исушување, го смирува воспалението и црвенилото и и ја враќа еластичноста, природната свежина и здрав изглед.

 ImageАЛОЕ ВЕРА – Face
За осетлива, сува и оштетена кожа. Длабински влажи и ја подмладува кожата. Го смирува воспалението, црвенилото и отоците и го забрзува заздравувањето на ситните ранички и гребнатинки.

 ImageБАДЕМ – Antirid

Ги отстранува борите на лицето, а посебно околу очите. Ја хидратира, храни и затегнува кожата.

 ImageМАГДОНОС - Whitening
За исклучително бел и нежен тен. Ја заштитува и ја негува кожата.

 ImageКАМИЛИЦА – Antiseptic
Длабински ја чисти и негува кожата, одржува влажност и штити од штетни надворешни влијанија.

 ImageМОРКОВ – Carroten

За осетлива кожа. Храни, регенерира и штити од штетното сончево зрачење.

 ImageЛИМОН - Anticircle

Против темни кругови и перничиња околу очите. Го отстранува вишокот течност, ја затегнува кожата и и дава природен сјај и влажност.

 ImageТЕМЈАНУШКА - Collagen

За деноноќна нега на кожата од лицето, вратот и деколтето.Против стареење на кожата, нафрланост, чешкање или екзем. Ја подмладува, зацврстува и затегнува кожата.

 ImageОВЕС - Emuliens
Врши интензивна и длабинска хидратација на кожата. Потхранува и ревитализира.

 ImageПРАСКА – Piling
Ги отстранува горните, мртви клетки од површинскиот слој на кожата. Ја освежува, омекнува и обновува кожата.

 ImageКРАСТАВИЦА – Mix Skin
Освежува, тонизира и ревитализира. Погодна за кожа со мешани – суви и масни површини. Чисти, храни и негува.

 

 

ImageАВОКАДО – Vitamin
Високо хидратантен крем за осетлива кожа и често подложна на надворешни влијанија. Одржува баланс на сите материи во составот на кожата. Погодна за интензивна употреба.

 ImageНАНЕ – Oil Skin
За мрсна и проблематична кожа. Го отстранува вишокот маснотии од кожата и ја намалува можноста од појава на бактерии кои причинуваат акни. Ја лади и смирува кожата. Има противоспалителни, антибактериски и антибиотски својства.

 

 

ImageЛАЛЕ – Antipigmentation
Против прекумерна пигментација на кожата, против пеги и флеки. Ја чисти и избелува кожата и и дава природен, здрав изглед.

 ImageМАСЛИНКА – Dry Skin
За сува и дехидрирана кожа. Дава природен сјај и влажност. Навлегува во најдолните дерматолошки слоеви, потхранува и влажи.

 
2007 (c) Doctors Products Business House Resen | Designed by: S Corporation Skopje
Site Meter